Tájékoztató 2020-ban végzős alapszakosoknak szakmai gyakorlatról

TÁJÉKOZTATÓ VÉGZŐS HALLGATÓKNAK

(egyéb részletek: https://sporttud.sze.hu/)

1.  A szakmai gyakorlat IV. tantárgy teljesítése

A tantárgy teljesítéséhez tanulmányozzák át a szaktárgyi tematikát!

LEVELEZŐ TAGOZATOS HALLGATÓKNAK

• Korábbi gyakorlatokhoz hasonlóan a félévben 30 órát kell teljesíteni a hallgatóknak az általuk választott szakmai gyakorlóhelyen.
  • Ennek megkezdéséről ki kell töltetni a Szakmai gyakorlóhellyel a „Szakmai gyakorlat igazoló lapot” és megküldeni e-mailben a tárgyfelelős oktatónak. (Határidő: 2020. március 9.)
  • A szakmai gyakorlati helyen egy tetszőleges mikroprojekt szervezésében és lebonyolításában kell részt venni, melyről egy ppt bemutatót kell készíteni és bemutatni.
  • A gyakorlati tanulságokról írásos beszámolót ezúttal nem kell készíteni, de a minősítő lapot fel kell tölteni. (Határidő: 2020. május 7.)

NAPPALI TAGOZATOS HALLGATÓKNAK

• 3 hetes összefüggő gyakorlatot kell teljesíteniük egy általuk választott intézményben.
  • A választott Szakmai gyakorlóhellyel ezúttal is szakmai gyakorlat igazoló lapot kell kitöltetni, és e-mailben elküldeni a tárgyfelelős oktatónak (Határidő: 2020. március 9.)
  • A SZGY ideje (kötelezően): 2020. április 14 - április 30. Ez idő alatt a tanítási program szünetel.
  • Az összefüggő gyakorlat idejét nem lehet más időponttal kiváltani és módosítani, és erről a kedvezményes tanrendesek sem kapnak kivételt!
  • A SZGY-en eltöltendő idő összesen 90 óra, melynek teljesítését a minősítő lapon kell visszaigazolnia a SZGY vezetőjének (megbízottjának) aláírásával és megküldeni a tárgyfelelős e-mail címére. (Határidő: 2020. május 7.)
  • Ha a SZGY igényli az egyetemmel történő együttműködési megállapodást, akkor azt a Sporttudományi Tanszék honlapjáról le lehet tölteni és a gyakorlat megkezdéséig aláírattatni.

MINDKÉT TAGOZATNAK

• A szakmai gyakorlat záróvizsgájára 2020. április 24-én a Sporttudományi Tanszék által kijelölt helyszínen, „AZ EGÉSZSÉG ÉRTÉK 2020” c. sport és rekreációs szakmai fórumon és kiállításon kerül sor.
  • Helyszín: Győri Műszaki Szakképzési Centrum Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Cím: 9025 Győr, Cinka Panna u. 2. Tel: (06 96) 529 529

Feladat:

• max. 3 fős csoportokban, kb. 2-4 négyzetméteres kiállító standon (asztal, székek, falfelület) egészség és rekreációs promóciós bemutatót kell előkészíteni és lebonyolítani.
  • Ehhez díszítsék fel a kiállító helyet (zászlókkal, lufikkal poszterekkel). Az asztalokon helyezzenek el a témához kötődő szórólapokat, kiadványokat, laptopon mutassák be gyakorló helyükkel kapcsolatos információkat.
  • Jó lenne, ha saját mérőműszerek használatával, kérdőívek készítésével, termékbemutatóval tennék színesebbé a kiállítást.
  • A kiállítás legyen interaktív, szervezzenek hozzá gyakorlati feladatokat, játékokat! Igyekezzenek minél több nézőt megnyerni kiállításukhoz!
  • A program során lehetőség van önálló gyakorlati (zenés, táncos) bemutatóra is, akár külsősök bevonásával.

A kiállítás minősítését tanárok végzik el (jegyadással). A promóciós anyagok elkészítéséért és felügyeletéért minden hallgató saját maga felel.

Forgatókönyv:

07.30 - 08.30        Bepakolás, előkészítés (legyen minden bemutatónak címe, hozzanak hosszabbítót esetleges laptop használathoz.

08.30 - 09.30        Meghívott vendégek szakmai előadásai, rekreációs rövidfilm verseny eredményeinek kihirdetése, jutalmak átadása.

10.00 - 13.00        A hallgatói szakmai kiállítás lebonyolítása (minden hallgató az alkalomhoz illően öltözzön)

13.00 -                 Program zárása, értékelés, összepakolás

Megjegyzés: A vizsga időpontja nem módosítható, felmentést nem fogadunk el!

2.  A szakdolgozattal és a védéssel kapcsolatos követelmények

• Leadás határideje: 2020. május 8. (péntek) 12:00
  • Leadási időpontok: 2020. május 4-től minden hétköznap 8.00 – 12.00 között (egyéb időpontot e-mailben kérhetnek.)
  • A szakdolgozat védésére egy 8 perces ppt-s előadást kell készíteni.
  • Mindenki kövesse a szakon megfogalmazott szakdolgozatírási és szaktanári követelményeket!
  • Részletes információ: https://sporttud.sze.hu/szakdolgozat-diplomamunka-leadas-2019-20-2-felev

3.   Záróvizsga

• A záróvizsgára június 17-18-19. időpontan kerül sor, melyre azok a hallgatók jelentkezhetnek, akiknek az abszolutóriumuk megvan.
  • A záróvizsgára a Neptun-on keresztül kell jelentkezniük 2020. április végén.
  • A záróvizsgára a Sporttudományi Tanszék honlapján megtalálható témakörök (tételek) alapján kell készülni.

2020. március. 3.

Dr. habil. Szakály Zsolt                               Dr. habil. Bánhidi Miklós

Tanszékvezető                                              Szakfelelős

sk.                                                               sk.

Munkaszüneti nap (nagypéntek) 2020. április 10.